تابلو نقاشی «ون گوگ» به سرقت رفت

به گزارش همشهری آنلاین، ایسنا به نقل از گاردین نوشت: سارقان تابلو نقاشی نگار «ون گوگ» را بامداد روز یکشنبه و پس از شکستن مروارید الماس ای ورودی کفش «سینگر لارن» ربودند. به نظر می رسد هیچ اثر دیگری بوسیله سرقت نرفته باشد.

آژیر سرقت به محض ورود سارقان بوسیله نغمه درآمده اما آن ها فیروز شدند پیش از بزمین نشستن پاسبان نگرش را ترک کنند.

موزه «سینگر لارن» واقع تو هلند این تابلو نقاشی منظره را از یک ارسی هلندی دیگری به اشتهار «گرونینگر» سپرده گرفته بود. موزه «گرونینگر» داخل بیانیه ای اعلام کرد این تابلو اثر جزیی روغن متعلق به سال ۱۸۸۴، تنها اثر «ون گوگ» این ارسی محسوب می‎شد.

این اثر درست همزمان با سالروز تولد «ونسان ون گوگ» ربوده شده است. در سال ۲۰۰۷، سارقان هفت تندیس به مقدار ۱.۳ میلیون پوند را از صحن موزه «سینگر لارن» ربودند.

یکی از تابلوهای دیگر «ون گوگ» که از محاسبه قدمت و موضوع با این تابلو شبح ربوده شده شباهت دارد، اخیرا تو یکی از حراجی های هلند به قیمت ۱۰ میلیون پوند فروخته شد.

«ونسان ون گوگ» ـ نقاش مشهور هلندی ـ اگرچه در زمان حیاتش در گمنامی کامل به روال برد، ولی اینک به عنوان یکی از تأثیرگذارترین نقاشان پساامپرسیونیسم شناخته می شود. او در ۳۰ مارس ۱۸۵۳ در ایالت برابانت هلند نزدیک مرز بلژیک به دنیا آمد.

وی فعالیت هنری خویشتن را به عنوان طراح و نقاش از سال ۱۸۸۰ و در سن ۲۷ سالگی آغاز کرد. فدایی از مشهورترین کارهای او درون سه سال پایانی عمرش ساختن شدند.