سیل ۸۶۰ واحد مسکونی شهرستان ریگان را تخریب کرد

به گزارش همشهری آنلاین به نقل از ایرنا، امین باقری چهارشنبه ۶ فروردین داخل بازدید از مناطق سیل زده ریگان افزود: کارشناسان بنیاد مسکن از روستاهای محاصره در سیل شهرستان ریگان بازدید و واحدهای مسکونی تخریب شده را وقوف کردند.

وی اشعار کرد: طولانی سرویس های بهداشتی منازل مناطق سیل زده تو این سیلاب دچار خسارت و آبگرفتی شده است.

فرماندار ریگان از توقف فوری سیل زدگان ریگانی شناسایی انصاف و تصریح کرد: تاکنون بوسیله ۶۰ درصد از سیل زدگان این شهرستان امدادرسانی عمل شده است.

باقری گفت: مناطق سیلاب زده شهرستان ریگانبه ۴ مقدر شدن تقسیم شده که توسط سپاه و هلال احمر امدادرسانی می شود.

این مسئول افزود: سیلاب شهرستان ریگان از سمت مناطق کوهستانی و سیستان و بلوچستان بود که خسارات سنگینی را به زیرساخت های ۸۰ روستا هوشیار کرد. نیز طغیان رودخانه ها و آبگرفتی جو ها تو این شهرستان، امدادرسانی را با سختی مواجه کرده است.

باقری شرایط شهرستان ریگان را دست پاچه اعلام کرد و منتظر گسیل خودروهای وزین به عزم بازگشایی راه های مناطق سیل خورده داخل ریگان شد.

وی افزود: آب آشامیدنی ۱۵ روستای مناطق سیل زده ریگان هم اکنون کمیت است و این مناطق توسط تانکر سیار آبرسانی می شود.

فرمانده لشکر ریگان همچنین گفت: ارتش این شهرستان همزمان با وقوع سیلاب در مناطق سیل زده درگاه یافت و نسبت به حفظ کردن جان اهالی روستاها رفتار کرد.

مصطفی دهقانیان تصریح کرد: درون شهرستان ریگان بحران سیلاب بود دارد که نواحی سپاه شهرستان های بم، فهرج و نرماشیر به عزم نوکری رسانی به ریگان اعزام شدند و زنبیل غذایی تو اختیار سیل زدگان فراغت دادند.