زمان «مرخصی سفر» مشخص و پیشنهاد شد | سهمیه سوخت عروج هم واریز می شود

بوسیله گزارش همشهری آنلاین به نقل از ایسنا، وزیر بهداشت برای وسوسه آدم به سیر پس از تعطیلات نوروز  قبلا گفته بود: سپس از تمام شدن شورش کرونا، کوپن تسهیلاتی بوسیله انسان داده شود تا سیر بروند. معاون گردشگری هم تشریح داده بود که منظور از کوپن سفر، ایجاد مرخصی و خواه فرصت تعطیلات همگانی بخاطر سفر  است. اکنون کمیته گردشگری و فضاهای ورزشی داخل ستاد مدیریت کرونا، درباره ایجاد «فرصت سفر همگانی» و «تقلیل هتل ها و تاسیسات گردشگری» به اصلاح روان و این پیشنهاد را برای تصویب به همراه دیگر مصوبات کمیته، توسط وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی به سعید نمکی، وزیر بهداشت، علاج و آموزش پزشکی و رییس ستاد ملی مدیریت کرونا قاصد است.

دومین جلسه این کمیته که به میزبانی وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی و با حضور نمایندگان وزارتخانه های بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، بازی و جوانان، راه و شهرسازی، وزارت علوم، تحقیقات و فناوری، وزارت ادب و ارشاد اسلامی (راه اندازی حج و زیارت) و پلیس اطلاعات و حمایت عمومی ناجا و معاونت های این وزارتخانه برگزار شد، موضوعات متنوع مرتبط با حوزه گردشگری در شرایط شیوع بیماری کرونا را معاینه کرد.

اعضای این کمیته مصوب کردند: به پشت ابلاغ پروتکل های مربوط بوسیله پیشگیری و کنترل ویروس کرونا نظارت های لازم برای اجرایی شدن تو واحدهای تابعه و ذیل پوشش وسیله های عضو کمیته انجام شود، همچنین ایجاد فرصت سفر همگانی بعد از دوروبر غوغا کرونا و تشویق انسان به سفر در «اعیاد فطر» و «قربان» با لحاظ کردن بنزین سفر و تقلیل در نفقه های سفر مثل تور، اقامت، پذیرایی و… به عنوان پیشنهاد این کمیته به هیأت دولت ارائه شود.

با توجه به اطلاع دادن آمادگی پلیس اماکن عمومی ناجا برای ادا امور مربوط بوسیله ضدعفونی تاسیسات گردشگری، مقرر شد جزئیات فرمان سریعاً بررسی و برای عمل به دبیرخانه کمیته اخبار شود.

در این جلسه مصوب شد: تاسیسات گردشگری به دلیل کمبود اقلام بهداشتی و ضدعفونی، امکان تجلیل پروتکل های پیشگیری و کنترل کرونا را ندارند که تا عادی شدن شرایط، اقدامات لازم برای اعاده آسیب های مربوط به شیوع ویروس کرونا، تو تاسیسات گردشگری و ورزشی و حمل ونقل و اماکن زیارتی تا حصول نتیجه، راکد می شوند. باطل سازی رسم نوروزگاه ها با توجه به ضرورت اتخاذ تدابیر احتیاطی لازم برای پیشگیری از شیوع بلای ناگهانی کرونا نیز از دیگر مصوبات این کمیته وجود.

همچنین دستگاه های جسم موظف شدند برنامه هایی را برای پر کردن اوقات راحتی مردم، برنامه ریزی و به اجرا درآورند که از آن جمله می توان به  گردشگری مجازی و بازی های خانگی در محیط منازل و همچنین لیگ بازی های رایانه ای و ادعیه و زیارت های مجازی و… اشاره کرد.

اعضای این کمیته تصویب کردند که وسیله های عضو، با اتخاذ تدابیر لازم مراجعات حضوری مردم را به حداقل مقدور کاهش دهند. در این راستا مقرر شد تمدید مجوزها و پروانه های فعالیت ذی نفعان به عاقبت اردیبهشت ماه موکول شود و تا آن تاریخچه مجوزهای موجود، معتبر قلمداد شود.

تو این نشست، اقدامات سایر دستگاه ها تو مبنا پیشگیری و کنترل مسری بیماری کرونا، باهم اتحاد کردن پژوهشکده های وزارتخانه های علوم و بهداشت برای سرعت بخشی بوسیله تولید مواد، اقلام و ملزومات ضدعفونی کننده فضا های عمومی و اهتمام بوسیله آموزش از شیوه فضاهای مجازی و نیز همکاری صدا و اشکار کردن در برگزاری گردشگری رمزی تو ملکی ها و جاذبه های تاریخی با باهم اتحاد کردن معاونت میراث فرهنگی کشور مورد تجسس قرار گرفت. سخت گیری ایران هراسی به بهانه ویروس کرونا

بنا پهلو این گزارش که روابط عمومی وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی منتشر کرده، ولی تیموری ـ کمک گردشگری و دبیر کمیته گردشگری و فضاهای ورزشی ستاد ملی مدیریت کرونا ـ با اشاره به ضرورت اتخاذ تدابیر لازم برای کنترل و کاهش آسیب های ویروس کرونا با همدستی دستگاه های مسؤول، بر ضرورت دانایی وسیله ها بخاطر جلوگیری از سوءاستفاده فدایی کشورها بوسیله ترانه تشدید ایران هراسی به بهانه ویروس کرونا و خدشه دار کردن خصلت مهمان نوازی ایرانی ها تاکید کرد و تعظیم اصول اخلاقی و اخلاق صنف ای را تو مواجهه با هموطنان و تا اینکه مبتلایان احتمالی به مصیبت کرونا لازم و ضروری دانست.

او اظهار کرد: پیشنهادهای اقتصادی وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی برای جبران خسارات واحدها و اماکن عمومی که به معاونت اقتصادی ریاست جمهوری ارسال شده، در آن نهاد درون مشت مطالعه قرار گرفته که امیدواریم منتج بوسیله تصمیم های عطا شود.