امدادرسانی بوسیله ۱۱ هزاره نفر در ۲۱ استان درگیر سیل و آب گرفتگی و برف

به گزارش همشهری آنلاین به نقل از مهر، مرتضی سلیمی با رمز بوسیله خدمات امداد و استخلاص در حوادث جوی (سیل و آب گرفتگی و برف و تغییر ناگهانی هوا از ۲۴ آبان ماه تا ۲ آذرماه) گفت: ۲۱ استان آذربایجان شرقی، اردبیل، اصفهان، بوشهر، تهران، چهارمحال و بختیاری، خراسان جنوبی، زنجان، سمنان، سیستان و بلوچستان، فارس، قزوین، قم، کرمان، گلستان، گیلان، لرستان، مازندران، همدان، هرمزگان و یزد متاثر از سیل و آب گرفتگی و برف و کولاک بوده اند.

وی درباره فعالیت ۱۳۴۴ نیروی عملیاتی هلال احمر در قالب ۲۶۹ تیم افزود: به ۱۱ هزاره نفر از هموطنان درون ۶۸ شهر، روستا و مناطق عشایرنشین و نیز ۶۱ محور کوهستانی امدادرسانی شده و ۱۰۲ نفر با کمک نیروهای امدادی جمعیت هلال احمر به مناطق امن منتقل شدند. نامه چهارگوشه ایران

رئیس سازمان امداد و استخلاص جمعیت هلال احمر با رمز به اسکان اضطراری ۴۲۵ نفر توسط نیروهای امدادی هلال احمر گفت: ۱۴۹ واحد مسکونی از آب تخلیه و به علاوه سعی نیروهای امدادی هلال احمر منجر به رهاسازی ۴۳۱ وسیله خودرو از برف و کولاک شد.

وی درباره اقلام امدادی توزیع شده تو حوادث جوی تا زمانه ۵ بامداد شنبه گفت: ۱۸۳۸ لوح پتو، ۷۴۴ بسته غذایی، ۳۶۲۰ صندوق کنسرو، یک هزار استوار نان، ۴۲۹ بطری آب معدنی، ۲۱۰ کیلوگرم خرما، ۲۹۵ کیلوگرم برنج، ۱۰۶ کیلوگرم حبوبات، ۹۲ روغن کیلوگرم و ۱۶۱ کیلوگرم قند و تشکر میان متاثران توزیع شده است.

به گفته سلیمی، امدادرسانی درون استان های چهارمحال و بختیاری، فارس، گیلان، گلستان، مازندران و هرمزگان همچنان ادامه دارد.